Історія журналу в публікаціях

ШЛЯХ ДО ПЕРШОГО 100-РІЧЧЯ

Чи не кожен учень загальноосвітньої середньої школи вже з початком свого становлення як особистості задумується над питаннями подальшого свого професійного майбутнього. Адже це й справді проблема. Хіба не так?

Хтось мріє пов’язати своє життя з журналістикою, хтось – з криміналістикою, хтось бажає стати чудовим адвокатом, вчителем або проявити себе в галузі маркетингу…

Відомо також, що абітурієнт губиться перед вибором навчального закладу, бо, погодьтеся, досить складно серед найпрестижніших з них обрати той один най, най…

Своєю історією та престижністю серед безлічі навчальних закладів, вабить Міжрегіональне вище професійне училище зв’язку (МВПУ зв’язку) м. Києва, де учень здобуде з-посеред  багатьох престижних професій ту, яка буде корисною майбутньому робітникові, а, відтак, державі. Більше того, майже всі професії, яких навчають в училищі – інтегровані, а саме:

На базі 9 класів

 • Оператор  зв’язку,   оператор    електрозв’язку,    касир     (в     банку), контролер   банку;
 • Адміністратор, секретар     керівника,     обліковець     з     реєстрації бухгалтерських даних;
 • Слюсар механоскладальних робіт,слюсар-ремонтник;
 • Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення;
 • Оператор з   обробки   інформації   та   програмного   забезпечення  з посиленою військовою та фізичною підготовкою;
 • Агент з організації туризму, адміністратор, оператор  комп’ютерного набору;
 • Верстатник широкого профілю.

На базі 11 класів

 • Майстер готельного обслуговування;
 • Офіс-адміністратор;
 • Оператор поштового зв’язку, оператор електрозв’язку;
 • Адміністратор, секретар    керівника    (організації,      підприємства, установи);
 • Агент з організації туризму, адміністратор;
 • Кабельник-спаювальник, електромонтер        лінійних        споруд телефонного зв’язку та радіофікації;
 • Радіомеханік з    обслуговування    та    ремонту      радіотелевізійної апаратури, радіомеханік з ремонту радіоелектронного устаткування;
 • Оператор телекомунікаційних послуг;
 • Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.

Молодший спеціаліст

 • Організа-ція поштового зв’язку;
 • Діловод.

Серед закладів системи професійно-технічної освіти України МВПУ зв’язку вважається одним з найдавніших. Його історія цікава й бурхлива.

У далекому 1923 році, 1 травня на базі заводу «Ленінська кузня» була створена школа фабрично-заводського учеництва (ФЗУ) для підготовки кваліфікованих робітничих кадрів.

Оскільки щорічно збільшувався випуск робітничих кадрів, удосконалювався навчальний процес, збагачувалася навчально-матеріальна база, то катастрофічно не вистачало приміщень для якісної підготовки робітників. Тому ФЗУ було переведене до чотирьохповерхової будівлі за адресою бульвар Шевченка, буд. 56, де навчальний заклад розташований і нині.

 Пережило училище кілька реорганізацій, змін назви, Велику Вітчизняну війну, в якій брали активну участь працівники та учні, завзято працювали, і в період відбудови, зазнало чимало інших перипетій, що відбувалися в державі й стосувалися навчального закладу.

Як би складно не було, але навчальний заклад намагається завжди бути сучасним, а надані ним професії завжди актуальні, конкурентоспроможні на ринку праці. Постійно удосконалюють навчальний процес, шукають нові підходи у вихованні молодого покоління, запроваджують нові форми та методи, апробують нові проекти, змінюють на краще зовнішній вигляд училища.

Разом зі збереженням традицій у МВПУ зв’язку сміливо проводять пошуки нового, прогресивного, щоб полегшити і водночас урізноманітнити роботу педагогічного колективу, зробити більш цікавим, змістовним навчально-виховний процес.

Кількість випускників училища за час його існування становить 50 тис осіб, які успішно працюють за фахом. І Альма-матір для них – МВПУ зв’язку.

 Директор училища – Заслужений працівник освіти України Василь Сергійович Петрович – енергійна, далекоглядна, чуйна людина. Він доклав чимало зусиль, щоб МВПУ зв’язку вже поспіль десять років посідало перше місце серед професійних закладів столиці України.

Нині МВПУ зв’язку святкує дев’яносторічний ювілей.

Стало доброю традицією нашого колективу відзначати навесні День училища. Цього року це не лише День відкритих дверей, як звичайно, це ще й ювілей! Дні 29-30 квітня 2013 року стали знаменними у житті училища, оскільки саме в ці дні широко відзначалося святкування славного ювілею, яке закінчилось урочистостями у Будинку вчителя та пішою святковою ходою начолі з оркестром «Либідь» МВПУ зв’язку під керівництвом Прокопенко Я.В.

Але про все по-черзі.

Святкуванню передувала активна творча підготовка. Не було жодного байдужого. Учнівський колектив не стояв осторонь створення святкового настрою. Керівники гуртків, яких в МВПУ зв’язку велика кількість і різного спрямування, разом з гуртківцями вели активну підготовку концертних номерів для привітання свого навчального закладу. Під керівництвом педагогів учні брали участь у складанні акровіршів з абревіатурою «МВПУ», творів-роздумів про нього, писали власні вірші-присвяти, виготовляли власноруч подарунки для училища у вигляді малюнків, стінгазет, вітальних листівок, виконаних за допомогою квілінгу, створювалися вітальні відеофільми.

Проявила ініціативу майстер виробничого навчання Іванова В.С., яка з учнями займалася святковим оформленням входу до навчального корпусу. Сміялася райдужним квітковим віночком арка перед ним, немов запрошуючи перехожих, аби хоч на хвильку зазирнули на гостину.

29 квітня розпочала свою роботу приймальна комісія. З визначенням свого трудового майбутнього навчальний заклад цього дня відвідали  учні загальноосвітніх навчальних закладів. Педагоги підготували цікаві,  змістовні екскурсії по училищу для гостей. Зокрема, вони з захопленням слухали розповіді про училище Короп Л.М. Було чимало абітурієнтів, які вже з нетерпінням чекали відкриття приймальної комісії, аби першими подати документи.

А святковий настрій протягом дня традиційно дарували творчі колективи училища: танцювальний колектив ANGELS під керівництвом Копиченко І.Ю., співочий колектив «Перлинки» під керівництвом Ганночки Л.Ю., духовий оркестр «Либідь» під орудою Прокопенко Я.В., оркестр барабанщиць «Киянки» на чолі з Гербом О.О. та колектив КВК під керівництвом Рогозіної Л.О.

Всюди витав дух свята…

Ранок 30 квітня знаменувався урочистою лінійкою, на якій були відзначені кращі з кращих подяками, грамотами та медалями за успіхи в навчанні, громадській роботі, різноманітних змаганнях. Для педагогів теж був подарунок від адміністрації у вигляді парасольок з логотипом навчального закладу. З вітанням до училища прибула делегація директорів закладів ПТО м. Києва та регіонів України.

Але як же без святкового концерту? Вже традиційно родина МВПУ зв’язку ювілейні концерти проводить у Будинку вчителя, за що дякує його директорові Мельник Ларисі Федорівні.

Багата училищна родина своїми прихильниками, друзями, тому й зала була повнісінька. Бо кожен небайдужий прийшов привітати ювіляра: і випускники, і ветерани ПТО, і друзі. Серед поважних гостей: знімальна група телеканалу «ІНТЕР»; Супрун В’ячеслав Васильович, директор Департаменту ПТО Міністерства освіти і науки України; Ніколаєнко Станіслав Миколайович, голова Громадської ради освітян і науковців України; Карбишева Вікторія Оттіївна, заступник директора Департаменту ПТО Міністерства освіти і науки України; Кучинський Микола Сигізмундович, начальник Управління ПТО Департаменту освіти і науки Київської міської ради; Андресюк Борис Павлович, директор Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України; Садовий Микола Ілліч, президент Всеукраїнської асоціації працівників ПТО України; Бржестовська  Лідія Олексіївна, віце-президент Всеукраїнської асоціації працівників ПТО; Таланчук Михайло Петрович, ректор Університету «Україна»; Тарасов Віталій Віталійович, командир військової частини
А 0799, полковник; Чумак Василь Васильович, командир ВЧ 3027, полковник; Мусієнко Таїсія Петрівна, заступник начальника Управління ПТО Департаменту освіти і науки Київської міської ради; Мірошниченко Катерина Борисівна, директор Навчально-методичного кабінету відділу ПТО; Павлюк Юрій Федорович, заступник генерального директора з кадрових питань заводу «Радар»; Голованова Наталія Олександрівна, керівник Київського навчально-виробничого центру Одеської національної академії зв’язку ім.О.Попова; Ничкало Неля Григорівна, академік-секретар Відділення педагогіки та психології ПТО НАПНУ; представники базових підприємств; Коваль Людмила Сергіївна, директор школи – інтернату №5 ім. Я.Батюка; Тарас Мельник, священик Свято-Покровського собору Української православної церкви Київського патріархату; Золотарьова Елеонора Семенівна, фотокореспондент газети «Освіта України»; Ісаков Віктор Степанович, журналіст радіо «Голос Києва», Герб Олександр Олександрович, директор Київського державного будинку художньої та технічної творчості.

Кожен з гостей мав вітальне слово, побажав подальших успіхів педагогічно-учнівському колективу.

 Безліч квітів, ароматом яких наповнилася святкова концертна зала, різноманітні подарунки отримав ювіляр від шанованих гостей.

Ведучі свята повідали їм про історію становлення МВПУ зв’язку, ознайомили з розмаїттям професій, які воно надає, згадали тих, хто стоїть
за трудомістким процесом виховання та навчання кваліфікованих кадрів. Вся інформація зі сцени супроводжувалася відеосюжетами на широкоформатних моніторах.

Глядацьку залу зворушили виступи творчих колективів, шанованих не лише в Україні, а й далеко за її межами. З чудовими концертними номерами виступили друзі МВПУ зв’язку – Театр народної пісні «Джерела», солісти ансамблю Збройних сил України, колектив гітаристів БХТТ ПТО м. Києва, танцювальний колектив ANGELS та вокальний ансамбль «Перлинки» МВПУ зв’язку. А чудовою окрасою всіх урочистостей стали духовий оркестр МВПУ зв’язку «Либідь» та ансамбль барабанщиць «Киянки» БХТТ ПТО.

Педагоги, що особливо відзначилися в роботі училища, у вихованні підростаючого покоління, у роботі на педагогічній ниві, нагороджені грамотами, отримали подяки та цінні подарунки.

Керувала підготовкою та проведенням урочистостей Волошкова Лада Миколаївна, заступник директора з виховної роботи та соціальних питань.

Будь-яке свято минає, настають звичайнісінькі сірі будні (хоча важко будні училища назвати сірими). Однак кожен ще довго живе духом свята, з теплом згадуючи чарівні миті святкування.  І, попри все, працівники училища пам’ятають, що  в родинності, в постійному самоудосконаленні, у пошуках нового полягає сила навчального закладу, який крокує до свого столітнього ювілею.

Корсун Анастасія Володимирівна,
заступник директора з навчальної роботи