Історія журналу в публікаціях

СПРАВА В.Ф. БАРАНОВА

В минулому номері журналу (№ 3-4, 2013) вже був надрукований матеріал під такою назвою. В ньому йшлося про те, як злочинці підірвали й спалили дотла дачу В.Ф. Баранова та погрожували по телефону вбити дружину і його, якщо негайно не піде у відставку з посади голови Спілки письменників. Наведенні звернення до влади з цього приводу творчих спілок письменників, журналістів, композиторів, художників, кінематографістів, театральних діячів, краєзнавців, фотохудожників та Громадської Ради освітян і науковців а також офіційні листи-відповіді на ці звернення з Генпрокуратури, Прокуратури Київської області та МВС.

З тих пір минуло майже півроку.

Нещодавно відбулось засідання Ради НСПУ, на якому знову обговорювалась ця проблема.

В.Ф. Баранов оголосив свою заяву про ці події.

Зокрема він розповів, як в його кабінет увірвалась група озброєних бандитів, одягнутих під майданівців, і вимагала негайно написати заяву про відставку. Через кілька днів вони знову навідались до нього з тією ж вимогою. Також з’ясувалось, що це ті самі бандити, що знищили його дачу і погрожували вбити, якщо не піде у відставку.

Розповів, як його постійно принижує Київська філія Спілки письменників, яка прийняла рішення про його відставку і вимагає проведення позачергового з’їзду НСПУ з одним питанням – його відставка, тобто діє точно так, як ті бандити. На засіданні Ради виступив і очільник Київських письменників – такий собі молодик. Він стверджував, що не має жодного відношення до рішення своєї Спілки про відставку Баранова, до якого, мовляв, не має жодних претензій. Однак йому ніхто не повірив, а Віктор Федорович нагадав, як він вимагав від нього «перестати красти». З подібними «звинуваченнями» виступали і деякі інші «письменники».

Голова НСПУ також пояснив, чому добровільно не йде у відставку, хоча і стан здоров’я, і дружина вимагають всього. Друзі йому пояснили: його ще не вбили лише тому, що він голова Спілки, і це був би надзвичайно резонансний злочин і саме цього бояться злочинці. А от як він залишить свою посаду і стане приватною особою, то його вбивство буде мало кому цікавим і безкарним.

Глибоким обуренням був пронизаний виступ відомого письменника і літературознавця М.Ф. Слабошпицького. Він нагадав тому молодику, які видатні письменники очолювали в минулому Київську СП.

Якщо тобі, що поки що нічим цього не заслужив, довірили «на виріст» очолити Київську СП, то чому ж ти так негідно поводишся, ведеш справи?! – запитав його Михайло Федотович. Дав він як слід і іншим подібним «письменникам».

Більшість учасників засідання Ради рішуче підтримали В.Ф. Баранова, проголосували проти проведення позачергового з’їзду, дали відсіч відвертому бандитизму у своїй Спілці.

Ходять балачки, що нібито за цим бандитизмом стоїть, організує його бувший голова НСПУ Яворівський, що разом зі своїми поплічниками добряче наживався, розтринькуючи чималу власність Спілки, чому і поклав край В.Ф. Баранов, якого вони намагаються знищити. Що це дійсно так, нібито свідчить те, що при Януковичі бандити боялись владу і діяли скритно, погрожували Баранову лише по телефону; а при новій владі, до якої входить і Яворівський, вони знахабніли і діють відкрито.

Чи так це дійсно, чи то лише вигадки, мають з’ясувати компетентні органи, які поки що нічого не роблять і дали повну волю бандитам.

*

Не зовсім зрозуміла і нинішня позиція керівників інших творчих спілок, що теж мають деяку власність і теж можуть стати жертвами бандитів, які захочуть захопити, одібрати її. Адже стосовно власності НСПУ вони діють відкрито, серед білого дня і за
100 м від Адміністрації Президента.

 То чи не настав час керівникам всіх творчих спілок об’єднатись і вимагати від влади негайно покарати бандитів?!

Не може стояти осторонь і все суспільство, на очах якого бандити знищують талановитого письменника і самовідданого громадського діяча.

– Руки геть від В.Ф. Баранова!

– Бандитам тюрма!

Редакція