Нові публікації, пропозиції небайдужих однодумців, об'єднання БОГУ Радість та БОГУ ДАР і розрізнених поки що на просторах нашої вітчизни, занехайної попередниками і сучасниками / Перспективні проекти для спільної реалізації / Труднощі і перспективи / Чи знаєте ви?!!!

Українська медицина

Автор – Марія Буланна

Недороге українське лікування, мов світло в кінці тунелю: начебто є, але туди ще треба дійти. Чому ж сьогодні на діючих, але недорогих медичних засобах ставлять табу? Вважається, що краще купити аналог за кордоном, у той час, як під носом запатентовані значно кращі препарати. Єдина проблема в Україні – вони ніяк не можуть вибороти своє право на життя.

Ось вам чудовий приклад: 50 років тому молодий та перспективний український студент винайшов спосіб лікування ракових пухлин. Після чисельних перевірок та медичних досліджень його можна було б ще тоді пустити у виробництво. Але чомусь навіть зараз ми не маємо змоги отримати його в Україні.

Кандидат медичних наук, доцент, Заслужений винахідник України, професор Європейської академії проблем людини Анатолій Іванович Потопальський


Амітозин – протипухлинний, імуномодулюючий і антивірусний препарат. Він винайдений на основі рослини – чистотілу, яку можна без проблем знайти просто на вулиці. Таким чином, проблем із сировиною немає. Питання постає вже в тому, що ніхто не хоче його виготовляти, бо тоді це не буде вигідно. І як би жахливо це не звучало, але факт залишається фактом – зараз на онкологічних захворюваннях заробляють шалені гроші, тому дешеві аналоги нікому не потрібні.


Проблема дійшла до абсурду: у 2005 році був створений у Житомирський області завод “Ліктрави”, але так сталося, що його викупили німецькі бізнесмени, і він перестав виготовляти та постачати в аптеки ще одну розробку українського вченого: комплекс оздоровчо-профілактичних протипухлинних фіточаїв. Після такого неочікуваного повороту подій, велика кількість потребуючих хворих тепер може згадувати про цілющий збір лише на фотокартках.


До речі, про цю книгу є орема історія. Її подарував один із тих, хто лікувався в Анатолія Потопальського. Цей чоловік завдячує порятунок свого життя українському вченому і на честь своєї шаленої подяки дарує йому цю книжку. Виконана вона в прекрасному стилі, обкладинка її – це високоякісна шкіра, оздоблена діамантами. Що й тут казати – попрацював він над нею на славу! Є чим пишатися бідному науковцеві.


У той час, як дуже дорога серцю книжка стоїть у кабінеті, старе обладнання, за яким проводять досліди, не витримує напруги часу і ламається прямо на очах. Так, корисний прилад “Спекорд”, завдяки ультрафіолетовому та звичайному світлі, мав би вимірювати характеристики нової речовини, аби її потім можна було відрізнити від інших. Натомість, він лише спробував продемонструвати свої властивості “на камеру”, але до кінця довести справу так і не зміг. “Доведеться вже йому викликати майстра”, – сумно повідомляє дослідниця хімічної структури медичних елементів.

Що ж думають про новітні розробки українського вченого медичні працівники інших галузей?
Коментар з цього приводу нам люб’язно погодився дати Завідувач відділення отоларингології дитячої лікарні №5 Ткаченко Ігор Володимирович.

“Я позитивно ставлюся до подібних розробок, що мають на меті допомагати людству. Особливо до таких, які мають в основі тверду наукову базу. Зараз, на жаль, існує понад 15 тис. наук – і всі вони вузькопрофільні. Запитай лікаря-епідеміолога про те, як подіє його лікування на твою підшлункову – його це не буде обходити. А це абсолютно неправильно! Людський організм – цілісна система, ніяке захворювання не може з’явитися саме по собі, треба досліджувати його за допомогою системного підходу”.

Такий підхід намагається використовувати у своїй роботі А. І. Потопальський. Аби збльшити цілющі властивості багатьох рослин, ягід, трав, він створив власний дендропарк у Житомирській області, а на території Інституту – спеціальні теплиці, у яких вибір, хоч і менший, ніж в дендропарку, проте доступніший для усіх киян.

Завдяки цьому, співробітники Інституту мають змогу виготовляти хоча б частину розроблених ліків. А нові форми та сорти різномантних рослин мають здатнсть давати високi врожаї на збiднених азотом грунтах без внесення мiнеральних азотних добрив. Цi ж рослини стiйкi до засолення грунту, посухи, вимерзання та багатьох хвороб.

Наразі в Інституті молекулярної біології і генетики Національної Академії Наук України працюють не лише для створення протиракових препаратів. Тут також досліджують матеріали, що стосуються генетики, біології, хімії… Про те, яким чином визначається вплив того чи іншого препарату, розповів та наочно показав мені Леонід Андрійович, імунолог, заступник директора Інституту оздоровлення і відродження народів України.

Ознайомившись із діяльністю унікального дослідника, хотілося б привернути увагу якщо і не державних службовців, то хоча б звичайних людей. Адже кожен із нас час від часу потребує допомоги лікарів. Тож дуже важливо потім піклуватися не лише на словах про тих, хто врятував життя.

Джерело