Ветеринарія


УКРАЇНА
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ  ПОЛІТИКИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
КИЇВ, ВУЛ. Хрещатик, 24. Телефон: (044) 229-57-56, Факс: (044) 228-03-08, Телетайп: 331115 Хліб
10.04.02 № 15-14/105
ЗАТВЕРДЖУЮ
Головний державний інспектор
ветеринарної медицини Міністерства
аграрної політики України
 підпис                         П.І. Вербицький

НАСТАНОВА
по застосуванню препарату ізатізон
ОПИС
Масляниста рідина оранжево-жовтого кольору
СКЛАД
100 мл препарату містить (г)
1-метилізатіносемікарбазон-3 – 2
ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
Ізатізон – комплексний, противірусний, антибактеріальний, антигрибковий і імуномодулюючий препарат, який має широкий спектр дії, забезпечуючи високий лікувально-профілактичний, протизапальний і антигістамінний ефекти, підвищує резистентність організму тварин. При аерозольному застосуванні препарат легко проникає через біологічні бар’єри, блокує репродукцію вірусів, пригнічує розмноження патогенних мікроорганізмів.
ЗАСТОСУВАННЯ
Лікування вірусних, бактеріальних і грибкових захворювань сільськогосподарських тварин і бджіл.
ДОЗУВАННЯ
Внутрішньоматково при гострій і гнійній формах ендометритів корів препарат розводять у співвідношенні 1:10 (20 мл ізатізону і 180 мл фізрозчину) і в об’ємі 200 мл шприцом – дозатором вводять 1 раз на добу через день. При гострому ендометриті курс лікування – 5 днів, а при гнійному – 6 днів. В акушерській та гінекологічній патології ВРХ, підвищує рівень запліднення у перехворілих корів до 93,5% (проти 53,8-80%).
Інгаляційне лікування телят віком 1-3 місяці, хворих парагрипом-3, проводять у герметичних камерах, якими можуть бути окремі бокси у тамбурах телятників (кількість – одна тварина на 1,5-2 м3). Аерозольну форму препарату  одержують при допомозі САГ-1 і компресора, який подає повітря під тиском 3-4 атм. Ізатізон розпилюють із розрахунку 2,0 мл на 1 м3приміщення  один раз на добу протягом 3 днів, експозиція 30-40 хв. Аналогічно застосовують ізатізон для профілактики лошат, поросят, телят та інших с.г. тварин при інфекції верхніх дихальних шляхів, при ентеровірусних та кишкових інфекціях дають в корм, або випоюють  (1-2 мл на 10 кг  ж.в.).
Для профілактики та лікування птиці з вірусними чи бактеріальними хворобами проводять аерозольну обробку (САГ-1, тиск 3,5-4 атм.) 2 мл на 1 м3приміщення. Тривалість одного сеансу 30-40 хв. Один раз на добу протягом 3 днів.
При вірусних, бактеріальних і змішаних інфекціях бджіл з березня по вересень використовують ізатізон в корм та аерозольно.
Обробку проводять аерозольно у вулики з розсунутими сотами з допомогою ручного розпилювача. Перед оприскуванням ізатізон розчиняють у теплій воді (у співвідношенні 1:100 профілактично і 1:50 з лікувальною метою), на кожну соту витрачають по 10-15 мл даного розчину. Курс лікування складається з 4-х обробок з інтервалом 48 год.
Ізатізон у балонах використовують для оприскування вуликів шляхом створення високодисперстного аерозолю (тривалість 2-4 сек.), експозиція 5-10 хв. При додаванні ізатізону в корм (пасти, сироп, канді, ЗЦМ) дотримуватись співвідношення: профілактично – 1:100, для лікування – 1:50.
ПРОТИПОКАЗАННЯ
Не встановлені.
ЗАСТЕРЕЖЕННЯ
Схеми і спосіб застосування не допускають передозування.
ФОРМА ВИПУСКУ
Флакони із темного скла по 25; 50; 100 і 1000 мл., аерозольні балони.
ЗБЕРІГАННЯ
Сухе, темне місце при температурі від +15о С до +25о С.
Термін придатності – 3 роки.
Якщо препарат не відповідає вимогам настанови або виникли ускладнення після його застосування, використання даної серії негайно припиняють і повідомляють ДНДКІ ветпрепаратів та постачальника (виробника). Три комісійно відібрані і опечатані зразки цієї серії з детальним описом ускладнень надсилають на адресу:
Україна, 79019, м. Львів, вул. Донецька, 11
Державний науково-дослідний контрольний
Інститут ветпрепаратів та кормових добавок.
Настанова розроблена ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок Мінагрополітики  України та Інститутом молекулярної біології і генетики НАН України та науково-виробничим об’єднанням “Добродея”. Розглянута і схвалена Вченою радою ДНДКІ  ветпрепаратів та кормових добавок (протокол № 2 від 12.02.2002 р.)

Схема застосування ізатізону молодняку домашніх і сільськогосподарських тварин (поросята, телята, лошата, коти, собаки)
Перед вживанням ізатізон добре розмішати із згущеним молоком (10 мл препарату на 100 мл молока).
Давати всередину щодня з розрахунку 0,1 мл ізатізону на 1 кг маси тварин 5-7 днів підряд.
Після місячної перерви курс повторити.
У випадку захворювань препарат вживається тричі на день за вказаною схемою.
Зберігати в темноті.
Автор препарату, зав. лабораторії ІМБіГ НАНУ,
директор ІОВНУ,
к.м.н., доцент                                        А.І. Потопальський

✔️Ветеринарна форма противірусного, протипухлинного і імунокорегуючого препарату “ІЗАТІЗОН”
Використовують:
✅при гострій і гнійній формах ендометритів корів
✅для підвищення рівня запліднення у перехворілих корів до 93,5%
✅для профілактики лошат, поросят, телят та інших с.г. тварин при інфекції верхніх дихальних шляхів, при ентеровірусних та кишкових інфекціях
✅для профілактики та лікування птиці з вірусними чи бактеріальними хворобами
✅при вірусних, бактеріальних і змішаних інфекціях бджіл
✔️Детальніше про Ізатізон:
http://potopalsky.kiev.ua/ua/izatizon.html
✔️З питань співробітництва та придбання ізатізону звертатись за адресою:
м.Київ, вул. Заболотного 150,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України.
к. 206 (другий поверх) з 9 до 15-45, пн-пт.
Сайт: http://potopalsky.kiev.ua
Телефони: (044) 526-96-21, 067-996-02-04
E-mail: labmsbar@gmail.com, potopalsky@imbg.org.ua

Досвід використання та відгуки:

Внучка с подружкой притянули котенка, отобрав у других детей, которые не понимая этого издевались над малышкой. На котенке было множество не совсем понятных шрамов, облысений на мордочке, лапах, животе, хвосте. Так как я, как врач высшей категории на пенсии, не могу себе позволить посещение ветеринара для уточнения диагноза под лампами Вуда, + 2 анализа, + карантин, и не факт, что не закончится эвтаназией, решили обработать препаратом изатизон, который борется с грибками и др., повышает иммунитет. Помыли котенка, обработали аэрозолем изатизона. По истечении 2-х недель и нескольких обработок, состояние улучшилось, шерсть приобрела блеск, котенок стал игривым и радостным. Котенку приблизительно 1,5-2 месяца, обрабатывали 1 раз в 3-4 дня.
Спасибо доктору Потопальскому за доступное простым пенсионерам лекарство.
Сонина И.В.
Киев.
11.07.2020.

Наша співпраця з Анатолієм Івановичем розпочалася близько 20 років тому. Мене зацікавила ехінацея пурпурова. Отримав і насіння і інформацію. Настоянку і відвар ехінацеї використовував для лікування різного роду запалень, а також для підсилення імунітету як у людей, так і у бджіл. Люди менше хворіли застудними захворюваннями, бджоли також були стійкішими проти хвороб, краще зимували.
Застосовував «Ізатізон» проти аскосеретозу у бджіл – результати хороші.
А.І. Мельник
Вінницька обл.., смт Брацлав

Постійно читаю ваші цікаві публікації про розробки доктора Потопальського А.І. Мої родичі часто використовують препарат «Ізатізон» для оздоровлення себе. Тому або зовсім не хво­ріють грипом, гострими респіра­торними захворюваннями, або набагато легше їх перемагають. Рекомендують його своїм знайо­мим, які також захоплюються надзвичайною ефективністю цьо­го засобу для себе, домашніх тварин, птахів, бджіл та рослин. І мені хочеться зараз поділитися деяким досвідом використання Ізатізону на тваринах, бо мені здається, що про це дуже мало публікацій.
В 2007-2009 роках моя сім’я го­дувала приблудне собача. Періо­дично воно ледь доповзало до нас в стані важкого отруєння. Ма­буть відчувало, що ми зуміємо йому допомогти. В таких випад­ках розводили препарат у воді і давали пити, якщо не могло, за­ставляли, вливали. Далі спостері­гали, як тварина потихеньку оживає. Через деякий час давали щось їсти, але, якщо відмовля­лася, знов відпоювали. І таким чином спасали Боже створіння.
В 2011 році сестра зняла з даху сусіднього будинку вмираюче кошеня. Теж по краплинам, періо­дично в суміші з іншими ко­тячими стравами давали пити препарат Ізатізон. Правда, на від­мінну від собаки, це був дуже складний процес, бо як тільки вчує запах Ізатізону, тікає як ска­жене. Але, якби хтось бачив, який виріс красень – шерсть блищить, переливається. Хто не приїж­джає, відразу хапає на руки кота… Коли прийшов час, і кіт став ті­кати далеко з двору на гульки, на­стали для нього злі дні: то по­вернеться з обірваними боками, то з покусаними лапами. А один раз повернувся настільки хворий, що довелося знов використову­вати Ізатізон не з профілактичною, а з лікувальною метою. Таке було враження, що хапонула його за заднє місце велика собака (рвані рани, синці, задні лапи припухлі і в підхвістя велика пух­лина). Цікаво, кажуть, якщо тва­рина вмирає, то йде десь далеко з двору, а цей повернувся. Тільки ж ми з ним намучились, бо воно до себе не підпускало із-за болю. Сам себе вилизати не міг: хворе, немічне, на лапах не тримається, повернутися зовсім не може. По­чинаєш обробляти рани, а воно звідки й сили бере – всі руки були в жахливих подряпинах.
Ми знайшли спосіб відволікати кота. Ще тоді в аптеках прода­вали чай «Кардіосан», який ви­пускав Житомирський завод Ліктрави за рецептурою А.І. Потопальського. До його складу входила мізерна кількість вале­ріани. Ми давно помітили, що якщо в сміттєвому відрі зали­шали використаний пакетик «Кардіосану», то кіт витягне, смокче його і нічого крім чайного паке­тику не чує і не бачить. Таким чином, й анестезію проводили за­вдяки «Кардіосану», а тим часом поки кіт вилизував пакет, оброб­ляли рани та величезну норицю під хвостом Ізатізоном та насто­янкою прополіса. Завдяки такій комплексній терапії ми швидко вилікували свого улюбленця.
І останнє, що хотілося б доб­рого написати про Ізатізон: у на­шого пса немає жодного щеп­лення, бо періодично отримує профілактично Ізатізон у суміші з їжею, або водою. Він його також охоче злизує з руки.
Щиро дякую авторові і твор­чому колективу за такий чудовий універсальний препарат, який не тільки людей лікує, але і тварин і всіх живих істот. Якщо можливо, надрукуйте і цю подяку у Вашому журналі і зверніться до однодум­ців з проханням надсилати до журналу власні спостереження для обміну досвідом.
З повагою,Василенко Олена Іванівна,
село Гатне

Я користувався ізатізоном більше 15 років для оздоровлення бджіл. На даний час моя пасіка немає інвазійних хвороб завдяки препарату широкої дії «Ізатізон».
Сила сімей на теперішній час складає не менше 7-8 відгилок без великої кількості підмолу на період до 15 лютого.
Бджоли за період вживання «Ізатізону» стали агресивні в період огляду. Обліт бджіл відбувається при більш низьких температурах повітря. Активний розвиток сім’ї поширюється в період після теплого «Охекан». В дощову погоду бджоли роблять інтенсивний обльот.
Особисто я в період занедужання або виразної лихоманки вживаю по 1-2 краплі ізатізона в фіто чай, після чого стан покращується. Грипом я не хворію вже 15 років.
Ф.А. Іваненко
Київська обл., с. Тулинці

👉Технологія інтенсифікації розведення медоносних бджіл забезпечує:
✔️ покращення розвитку бджіл;
✔️збільшення розплоду, загальної маси, продуктивності · продовження життя бджолосімей;
✔️стійкість до хвороб;
➡️Технологія передбачає використання препарату Дивостим:
http://potopalsky.kiev.ua/ua/divostim.html#1
✅ Наша адреса: м.Київ, вул. Заболотного 150,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України.
к. 206 (другий поверх) з 9 до 15-45, пн-пт.
✅Сайт: http://potopalsky.kiev.ua
✅Телефони: (044) 526-96-21, 067-996-02-04
✅E-mail: labmsbar@gmail.com, potopalsky@imbg.org.ua

👉Технологія підвищення продуктивності рибництва, марикультури і прискореного одержання нових порід і форм риб
Технологія включає:
✔️ підвищення продуктивності за рахунок життєстійкості, інтенсивності росту, стійкості до хвороб;
✔️ прискорене створення нових порід і гібридів оригінальним методом безвекторної передачі спадкової інформації;
✔️ обробку незаплідненої ікри;
✔️ вплив на запліднену ікру, личинок і мальків;
✔️ використання біологічних комплексів при годівлі мальків, молодих і дорослих риб з метою стимуляції продуктивності і підвищення стійкості до шкідливих факторів впливу (хвороби, зміни температури, умов годівлі).
➡️Ефективність технології підтверджена в дослідах на різних видах риб родини коропових (в’юн, короп, карась, білий амур, товстолобик), форелі, лососевих риб, морського гребінця, морської зірки та ін.
➡️Збільшення продуктивності досягає 20-40%, витрати окупаються в перший рік використання технології.
➡️Технологія передбачає використання препарату Дивостим:
http://potopalsky.kiev.ua/ua/divostim.html#5
✅ Наша адреса: м.Київ, вул. Заболотного 150,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України.
к. 206 (другий поверх) з 9 до 15-45, пн-пт.
✅Сайт: http://potopalsky.kiev.ua
✅Телефони: (044) 526-96-21, 067-996-02-04
✅E-mail: labmsbar@gmail.com, potopalsky@imbg.org.ua

👉Вiдгуки пасiчникiв на застосування препарату Дивостим🍃

➡️Пасiчник Дахновського лiсництва Черкаського лiсгоспзагу Сушков В.I. пише:

“Я використовував препарат “Дивостим” перед медозбором на акацiї i липi. Дослiднi сiм’ї ( їх було 10 штук) я пiдгодовував згiдно iнструкцiї по застосуванню препарату. За даними спостереження через 3-5 днiв дослiднi сiм’ї ставали спокiйнiшi i, навiть якщо ще не почався медозбiр, у маток збiльшувалась вiдкладка яєць, матки робили рiвномiрний засiв. Пiсля викачки у дослiдних сiм’ях меду було на 4-6 кг бiльше, нiж у контрольних сiм’ях, рiвних по силi з дослiдними.
Восени я отримав цукор для закормки дуже пiзно, i сироп дав бджолам, якi повиннi були зимувати. Матки в цей час вже майже закiнчили сiяти, а 5 маток були не заплiдненi. Положення було катастрофiчним. В мене залишилось трiшки препарату “Дивостим”, i я вирiшив згодувати його сiм’ям. Через 4 днi я приїхав на пасiку i був здивований. Матки почали iнтенсивно сiяти, а незаплiдненi матки почали вiдкладку яєць через тиждень. В зиму у мене пiшло 30 сiмей. Пiсля зими, яка була суворою, залишилось 29 сiмей (одна сiм’я загинула по моїй провинi).
Узагальнюючи вище сказане, необхiдно вiдмiтити, що препарат “Дивостим” збiльшує продуктивнiсть бджiл, є стимулятором росту сiм’ї має позитивний вплив на зимiвлю бджiл.”

➡️Пасiчник ксп “Нива”, с. Боровикове Звенигородського р-ну Черкаської областi Боровик М.I. пише:

“При використаннi препарату “Дивостим” потрiбно було знати дiю його на слабких бджолосiмей, сила яких 3-4 рамки. Для цього було використано 5 бджолосiмей. Дiя препарату на медозбiр: було взято 15 бджолосiмей.
Препарат застосовувався два рази – 10 травня i 25 червня. А також хотiлось знати дiю препарату на зимiвлю бджiл рiзних по силi. Для цього було використано 10 слабких, 10 середнiх i 10 сильних бджолосiмей. Пiд час дослiду були одержанi такi результати:
Всi слабкi сiм’ї не хворiли, добре розвивались i на зиму 1996-1997 року ввiйшли сильними.
Продуктивнiсть бджолосiмей на 4-5 кг меду бiльша, нiж у контрольних такої самої сили.
Всi дослiднi сiм’ї поставленi в зиму 1996-1997 р. перезимували дуже добре. Пiдмору майже не було, на вiдмiну вiд контрольних. Крiм цього, жодна дослiдна бджолосiм’я нiякими хворобами пiд час використання препарату, а також пiсля цього не хворiла.
Було помiчено пiдвищену активнiсть бджолосiмей у медозборi 1997 року, яким препарат вже не давався, вони мали на 3-5 кг продукцiї бiльше, порiвняно з iншими.
В кiнцi потрiбно вiдмiтити, що препарат “Дивостим” пiдвищує продуктивнiсть бджiл, є стимулятором росту бджолосiм’ї, пiдвищує стiйкiсть органiзму бджоли до хвороб i зимостiйкiсть бджiл.”